mistrzostwa świata w piłce nożnej Mistrzostwa Świata - RPA 2010 Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej

Eliminacje MŚ RPA 2010

Konfederacja Piłkarska CONCACAF

Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2010 dla strefy OFC wyłonią jedną drużynę, która konkurować będzie z piątą drużyną AFC w meczu o awans do finałów Mistrzostw Świata w Republice Południowej Afryki w 2010. OFC jest jedyną federacją, która nie ma zapewnionego miejsca w finałach.
Pierwsza faza eliminacji to Puchar Południowego Pacyfiku w Samoa w 2007. Złoty, srebrny i brązowy medalista awansuje do fazy drugiej. Troje medalistów dołączy do Nowej Zelandii w turnieju rozegranym w systemie każdy z każdym w 2007 i 2008, którego zwycięzca jednocześnie zostanie zwycięzcą Pucharu Narodów Oceanii. Dwie najlepsze drużyny Pucharu Narodów Oceanii zagrają w rundzie trzeciej. Polega ona na dwumeczu - mecz i rewanż. Mistrz strefy OFC zagra w dwumeczu przeciwko piątej drużynie z Azji w listopadzie 2009. RUNDA PIERWSZA (Puchar Południowego Pacyfiku 2008) Runda eliminacyjna pokryła się z Pucharem Południowego Pacyfiku. Trzej medalistów awansowało do fazy drugiej eliminacji. Tuvalu nie jest czlonkiem FIFA, zatem jego mecze nie liczyły się jako eliminacje Mistrzostw Świata i nie uzyskał możliwości awansu do kolejnej rundy.
RUNDA DRUGA (Puchar Narodów Oceanii 2008) Zwycięzca Pucharu Narodów Oceanii 2008 zagra w barażu interkontynentalnym z piątą drużyną AFC o awans do finałów Mistrzostw Świata 2010
. RUNDA TRZECIA Dwie najlepsze drużyny Pucharu Narodów Oceanii zagrają w rundzie finałowej - dwumecz mecz i rewanż. Zwycięzca zagra z piątą drużyną Azji (AFC).
Drużyny z Fazy 1 Drużyny z Fazy 2
1. Barbados
2. Surinam
3. Bermudy
4. Antigua i Barbuda
5. Saint Kitts i Nevis
6. Dominikana
7. Salwador
8. Bahamy
9. Nikaragua
10.Grenada
11.Saint Lucia
12. Turks i Caicos
13. Antyle Holenderskie
14. Brytyjskie Wyspy Dziewicze
15. Dominika
16. Kajmany
17. Portoryko
18. Anguilla
19. Belize
20. Wyspy Dziewicze Stanów Zjednocz.
21. Montserrat
22. Aruba
1. Meksyk
2. USA
3. Kostaryka
4. Honduras
5. Panama
6. Trynidad i Tobago
7. Jamajka
8. Kuba
9. Haiti
10. Gwatemala
11. Kanada
12. Gujana 13. Saint Vincent i Grenadyny

Dominika - Barbados vs. USA
Turks Isl. - St. Lucia vs. Gwatemala
Bermudy - Kajmany vs. Trynidad i Tobago
Aruba - Antigua vs. Kuba
Belize - St. Kitts vs. Meksyk
Bahamy - Wyspy Dziewicze (Bryt.) vs. Jamajka
Dominikana - Portoryko vs. Honduras
Wyspy Dziewicze (USA) - Grenada vs. Kostaryka
Surinam - Monserrat vs. Gujana
Salwador - Anguilla vs. Panama
Nikaragua - Antyle Holenderskie vs. Haiti

RUNDA PIERWSZA: uczestniczyć będą 22 najsłabsze drużyny tej strefy. Zostaną one podzielone na 11 par, które rozegrają dwumecze. Zwycięzcy awansują do rundy drugiej.

RUNDA DRUGA: 11 zwycięzców rundy pierwszej oraz reprezentacja Saint Vincent i Grenadyn (reprezentacja wysp należąca do tych państw), która dostała w pierwszej fazie tzw. bye, dołączą do 12 najlepszych drużyn CONCACAF (według rankingu FIFA z maja 2007). Te 24 zespoły zostaną podzielone na 12 par, które rozegrają mecze z rewanżem. Zwycięzcy zagrają w rundzie trzeciej.

RUNDA TRZECIA: drużyny zostaną podzielone na 3 grupy po 4 drużyny w każdej. Do rundy finałowej awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy.

RUNDA CZWARTA: 6 drużyn wyłonionych we wcześniejszych fazach eliminacji zagra w jednej grupie w systemie każdy z każdym - mecz i rewanż.Trzy najlepsze drużyny awansują do finałów piłkarskich Mistrzostw Świata 2010. Czwarta drużyna zagra w barażu interkontynentalnym z piątą drużyną z Ameryki Południowej


Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej
         
       
       
Piłka nożna
Copyright © pjanek 2002-2017
Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej