Polska reprezentacja na Mistrzostwach Śiata Historia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Polska reprezentacja na Mistrzostwach Śiata

Reprezentacja Polski
na Finałach Mistrzostw Świata w roku 2002_pomocnicy

Piotr Świerczewski

Piotr Świerczewski
Piotr Świerczewski - ur.08.IV.1972r. Kluby: Gamby Osaka (Japonia), Olympique Marsylia. Piotr to kolejny wicemistrz olimpijski z Barcelony. Finansowy rekin ziemi sądeckiej i boss firmy "World". W rodzinnym Nowym Sączy, w starych murach stworzył prawdziwe imperium rozrywkowo-gastronomiczne "Underground World" (Podziemny świat). Pięć barów, restauracja, sala balowa, kręgielnia, night club i sala bilardowa. W pobliskiej Krynicy ma pizzerię "World Pizza" i dyskotekę "World Disco".
Jego pasje to jazda na nartach, odbywa sparingi bokserskie, gra w tenisa pływa motorówką. Ma francuskie obywatelstwo. Żona Lidia, córka Anna i syn Tomasz. Ma dwa mercedesy i mitsubishi pajero.

Radosław Kałużny

Radosław Kałużny
Radosław Kałużny - ur.02.III.1974r. Kluby: Wisła Kraków, Energie Cottbus. Z zawodu technik mechanik. Z racji potężnej postury i poważnego wyglądu reprezentacyjni koledzy nadali mu przydomek "Tata". Odrzucił ofertę Tottenhamu Londyn i wybrał drużynę z Cottbus (po polsku Chociebuż), aby z żoną Ewą być bliżej rodzinnych stron. Oboje pochodzą z Chojnowa, do którego z Cottbus jest zaledwie 100 km.

Maciej Murawski

Maciej Murawski
Maciej Murawski -ur. 20 lutego 1974r. Zawodnik swoją karierę rozpoczynał w sezonie 1991/1992 występując w zespole Zryw Zielona Góra. Następnie występował w Ślęzi Wrocław, Polonii Bytom, Lechu Poznań, Legii Warszawa, Arminii Bielefeld, Arisie Saloniki. Przed sezonem 2005/2006 przeniósł się do Apollonu Kalamarias. Na pierwszoligowych boiskach rozegrał dotychaczas 142 spotkania, w których strzelił 2 bramki (stan na 18 września 2005 roku). Zdobył Mistrzostwo Polski (2002) i Puchar Ligi Polskiej (2002) z Legią Warszawa. Uczestniczył w Mistrzostwach Świata w 2002 roku w Korei Południowej.

Arkadiusz Bak

Arkadiusz Głowacki
Arkadiusz Bak - ur. 6 października 1974 w Stargardzie Szczecińskim

Jacek Krzynówek

Jacek Krzynówek
Jacek Krzynówek - ur.15.V.1976r. w Kamieńsku. Kluby: FC Nuernberg (Niemcy). Uczył się stolarstwa i stawiał pierwsze piłkarskie kroki w LZS Chrzanowice. W sezonie 2000/2001 uznano Krzynówka za najlepszego lewego pomocnika niemieckiej drugiej ligi oraz współtwórcę awansu norymberskiej drużyny do ekstraklasy. Jeździ BMW i twierdzi, że najlepsze lata dopiero przed nim. Godzinami może ślęczeć nad konsolą gry play station.

Marek Koźmiński

Marek Koźmiński
Marek Koźmiński ur.07.II.1971r. Kluby: Brescia Calcio (Włochy). Odkrycie 1992r., wicemistrz olimpijski z Barcelony. Zanim został piłkarzem uprawiał pływanie i łyżwiarstwo figurowe. Żona Joanna, syn Jakub. Choć ze swoimi 177 cm jest najniższy w kadrze, głowę do interesów ma być może najlepszą. Inwestuje w nieruchomości i placówki handlowe. W nagrodę od Luigi Corioniego, prezesa klubu Brescia, za awans do pierwszej ligi i świetną grę otrzymał granatowe porsche carrera.

Paweł Sibik

Paweł Sibik
Paweł Sibik - ur. 15 lutego 1971. Dysponujący średnimi warunkami fizycznymi (180 cm wzrostu i 74 kg wagi) zawodnik swoją karierę rozpoczynał w sezonie 1988/1989 występując w zespole Argona Niemcza. Następnie występował w Lechii Dzierżoniów, Odrze Wodzisław, Apollonie, Podbeskidziu Bielsko-Biała i Ruchu Chorzów. Przed sezonem 2005/2006 wrócił do Apollonu. Na pierwszoligowych boiskach rozegrał dotychaczas 192 spotkania, w których strzelił 28 bramek (stan na 18 września 2005 roku). Uczetniczył w mistrzostwach świata w 2002 roku w Korei Południowej.


Polska reprezentacja na Mistrzostwach Śiata
        Zarabiaj z nami!
       
Piłka nożna
Copyright © pjanek 2002-2018
Polska reprezentacja na Mistrzostwach Śiata