Polska reprezentacja na Mistrzostwach ¦iata Historia Mistrzostw ¦wiata w Piłce Nożnej Polska reprezentacja na Mistrzostwach ¦iata

Reprezentacja Polski
na Finałach Mistrzostw ¦wiata w roku 2002_obroncy

Jacek B±k

Jacek B±k
Jacek B±k - ur. 24.III.1973 Kluby: Olimpique Lyon. Nosi przydomek "Komar". Marzy mu się by jego syn Jacek, poszedł w ¶lady ojca. Chłopiec trenuje w tym samym klubie, ale nie podoba mu się, że trener podnosi głos, więc sprzedaje bagietki. jacek ma imponuj±c± kolekcję aut, w¶ród których na szczególn± uwagę zasługuje mercedes 500 SL cabrio. Uzależniony od lodów, pochłania potrójne porcje z ciepłymi ¶liwkami.

Tomasz Hajto

Tomasz Hajto
Tomasz Hajto - ur. 16.X.1972. Kluby: Schalke 04 Gelsenkirchen. Na boisku postrach przeciwników, poza nim subtelny intelektualista i elegant. Przezwisko "Gianni" zawdzięcza słynnemu kreatorowi mody, Gianniemu Versace. Żona Renata była lekkoatletkai i syn Mateusz. W młodo¶ci trenował narciarstwo i ping-pong. Przez kilka lat uczył się grać na pianinie. Tomasz słynie z tego, że piłkę z autu wrzuca rękami tak mocno i daleko, że dla wielu innych piłkarzy taka sztuka jest niewykonalna.

Tomasz Kłos

Tomasz Kłos
Tomasz Kłos - ur. 07.III.1972. Kluby: Auxerre (Francja), FC Kaiserslautern. Odkrycie polskiego futbolu w roku 1997. Zaraz po tym powołany do reprezentacji. Z ŁKS ŁódĽ zdobył mistrzostwo Polski i szybko wyjechał na zagraniczny kontrakt. We francuskim klubie nazywano go "partyzantem", ponieważ na boisku jest wojownikiem.

Tomasz Rz±sa

Tomasz Rz±sa
Tomasz Rz±sa - jest wychowankiem Cracovii Kraków. Z "Pasami" odniósł pierwsze poważne sukcesy - dwa razy z rzędu mistrzostwo Polski juniorów. W 1994 r. Rz±sa opu¶cił rodzinny Kraków i przeniósł się do pierwszoligowego Sokoła Pniewy. W tym samym roku został królem strzelców rundy jesiennej ekstraklasy. Po otrzymaniu kilku zagranicznych ofert, wybrał szwajcarski Grasshoppers Zurych. W barwach stołecznego klubu, już jako lewy pomocnik, zdobył mistrzostwo kraju i dwa razy wyst±pił w Lidze Mistrzów.

Tomasz Wałdoch

Tomasz Wałdoch
Tomasz Wałdoch - ur. 10.V.1971. Kluby: Schalke 04. Srebrny medalista olimpijski z barcelony w 1992 r, kapitan drużyny. Ma najdłuższy staż w polskiej reprezentacji, no i rozegrał w niej najwiecej -65- spotkań sposród wszystkich powołanych obecnie piłkarzy. W swoim klubie Schalke 04 jest czołowym zawodnikiem i również kapitanem drużyny.

Jacek Zieliński

Jacek Zieliński
Jacek Zieliński - ur. 10.X.1967. Kluby: Legia Warszawa. Wicekapitan i najstarszy wiekiem zawodnik drużyny narodowej. Dla kolegów z boiska "Zielek". Został najlepszym piłkarzem 1999r. Wolny czas spędza łowi±c ryby.

Michał Żewłakow

Michał Żewłakow
Michał Żewłakow - ur. 22.IV.1976. Kluby: Polonia Warszawa, Excelsior Mouscron (Belgia). Z bratem Marcinem tworz± pierwsz± parę bliĽniaków w dziejach reprezentacji Polski. Na ¶wiat przyszedł 5 minut wcze¶niej od Marcina i "pierwszym" już pozostał. Jako pierwszy zadebiutował w drużynie narodowej, pierwszy strzelił w niej gola. Prywatnie, pierwszy stan±ł na ¶lubnym kobiercu. Żona Anna grywa w koszykówkę w klubie z Mouscron. Michał, piłkarskie odkrycie roku 2000, jako jedyny uczestniczył w pierwszych szesnastu meczach selekcjonerskiej kadencji Jerzego Engela.

Arkadiusz Głowacki

Arkadiusz Głowacki
Arkadiusz Głowacki - ur. 13.03.1979. Kluby: Lech Poznań, Wisła Kraków. Obrońca reprezentacji debiutował 10.02.2002 w meczu z Wyspami Owczym, w którym Polska wygrała 2:1. Do tej pory rozegrał 4 mecze, w tym jeden ma M¦ w Korei i Japonii.


Polska reprezentacja na Mistrzostwach ¦iata
        Zarabiaj z nami!
       
Piłka nożna
Copyright © pjanek 2002-2018
Polska reprezentacja na Mistrzostwach ¦iata