Mundial w Niemczech pomoże zarabiać w Polsce :: 06.05.2006 11:26:50 :: dodał Paweł

Mistrzostwa Świata w Niemcy 2006 Na najbliższych mistrzostwach świata w piłce nożnej skorzystają rodzimi przedsiębiorcy. Najbardziej z województwa zachodniopomorskiego. To będzie gorący okres dla hotelarzy i przewoźników, zapowiada "Rzeczpospolita".
Wiele szczecińskich ośrodków noclegowych oraz firm przewozowych liczy na to, że ich obroty wzrosną w czasie mistrzostw przynajmniej o połowę. Niektóre hotele już teraz

mają jedną piątą więcej rezerwacji niż zazwyczaj w tym okresie. A największy napływ zgłoszeń jeszcze przed nimi. Chcą u nas nocować m.in. Duńczycy, Brazylijczycy, a także Niemcy. Wielu z nich ma bliżej na berliński stadion ze Szczecina niż z własnego miasta. Znaczną grupę stanowią Polacy, którzy mecze chcą podziwiać nie przed telewizorami, lecz z niemieckich trybun.
Nocując w Polsce, można sporo zaoszczędzić. Za dwuosobowy pokój w hotelu trzygwiazdkowym w Berlinie trzeba zapłacić 600 - 700 zł. W szczecińskim ośrodku o podobnym standardzie noc kosztuje często mniej niż 250 zł. Nawet z dojazdem się opłaca, bo przejazd busem w obie strony wyniesie ok. 100 zł.
Kibiców będzie można spotkać nie tylko w hotelach i pensjonatach. Ci z mniej zasobnym portfelem skorzystają z noclegu pod namiotem. - Już teraz grupy Duńczyków, Holendrów, a także Niemców rezerwują domki kempingowe na czerwiec.
Mistrzostwa świata w piłce nożnej stworzą możliwość pomnożenia zysków również właścicielom firm transportowych. Między Szczecinem a Berlinem codziennie kursują busy. Przed mundialem przedsiębiorcy zamierzają wynająć bądź kupić kolejne auta i zatrudnić więcej kierowców.
źrodło: onet.pl

Komentarze
No comments have been made yet.

Dodaj komentarzt
Imię
Email (opcjonalnie)
:: Komentarz ::

BoldItalicUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptShadow TextGlow TextFont colorFont FamilyFont SizeFont AlignmentTeletypeHorizontal LineMarqueeQuoteFlash ImageImageE-mail linkhyperlinkList
Pozostało znaków
CAPTCHA
Przepisz kod (przepisz powyższy kod z obrazka)
Hasło (tylko admin.)