Klub Sportowy Leśnik Baligród ul.Kazimierza Wielkiego 43 38-606 Baligród
KS Lesnik Baligród Ustaw jako stronę startową Dodaj do ulubionych Poleć nas znajomym
Oficjalna Strona Internetowa Klubu Sportowego Leśnik Baligród

Strona Główna    Historia Klubu    Rozgrywki    Archiwum   Forum
.: Sezon 2006/07 :.
Leśnik Baligród-Szarotka Uherce 3:0 (2:0)

relacja  Leśnik Baligród - Szarotka Uherce
    7 kolejka 2006-09-17
Wyjściowe jedynastki:
Leśnik BaligródP.Łyskanycz - P.Stefanowski, W.Chytła, K.Graboń, M.Ostalecki - P.Paczkowski, R.Gembuś, T.Sidor, A.Osiniak - J.Krajewski, Ł.Buczek,
Zmiany:
Zmiany LeśnikaT.Sidor (67' P.Bereżański) J.Krajewski (70' D.Graboń) Ł.Buczek (65' A.Sawiński)

Szarotka Uherce: J.Homa - B.Maciejewski, P.Jaremczuk, B.Juhas, S.Rachwał - Ł.Klimek, A.Sadowski, M.Zapała, D.Germański - T.Pałysz, D.Dyl,
Zmiany:
Zmiany LeśnikaB.Juhas (67' P.Koza) A.Sadowski (25' M.Cwenar)

Sędziowali Tomasz Kopacz oraz Marek Guzik, Tomasz Kijowski z Krosna

Gole 1 Ł.Buczek (35), 2 R.Gembuś (42), 3 A.Osiniak (55),

Żółta kartka P.Stefanowski, P.Paczkowski, - J.Homa, M.Zapała,
-
Widzów 200
W meczu drużyn z Bieszczadów było dużo zaciętości, walki, ale w I połowie nikt nie osiągnął zdecydowanej przewagi. Strzały Stefanowskiego (7 min), Krajewskiego (14 min), Gembusia (16 min.), Pałysza (20) były minimalnie niecelne lub bronił Homa. Między 20 a 30 minutą Szarotka zagrała lepiej. Strzał z wolnego Zapały, po rykoszecie, obronił Łyskanycz. Gospodarze nadal marnowali okazje i w 30 min po podaniu Krajewskiego, Ł. Buczek strzelał głową z 8 m i nie trafił w bramkę. Dwie mi nuty później po rzucie wolnym z 30 m Osiniaka piłkę zmierzająca poniżej spojenia słupka z poprzeczką, wspaniałą paradą obronił Homa. Leśnik objął prowadzenie po podaniu Gembusia niemal ze środka boiska do Ł. Buczka, który znalazł się sam przed bramkarzem i strzałem z 14 m w tzw. długi róg pokonał Homę. W 39 min Szarotka mogła wyrównać, ale po strzale Klimka z 30 m piłka odbiła się od poprzeczki, dobijał Cwenar, ale trafił w stojącego na linii bramkowej K. Grabonia. Drugi gol to efekt zagrania Osiniaka na czystą pozycję do Gembusia, który z 13 m trafił do siatki. Jeszcze w 44 min Paczkowski minął 2 obrońców Szarotki i z 8 m trafił w Homę i piłka wyszła na róg. W przedłużonym czasie gry I połowy przewrócony został w polu karnym Rachwał. Sędzia po konsultacji z bocznym nie zakwalifikował tego przewinienia jako rzut karny, a podyktował rzut wolny z 16 m. Zapała jednak nie trafił w bramkę.
Dobrej postawie Homy Szarotka zawdzięcza, że prze grała tylko 0-3. Po przerwie goście nie zagrozili poważniej bramce Leśnika. Bramkarz gości skapitulował tylko raz w II połowie. Osiniak z ostrego kąta, z narożnika pola bramkowego uderzył w tzw. krótki słupek, a Homa spodziewał się raczej dośrodkowania. W 62 min trzech zawodników Leśnika, będąc 4 m przed bramką nie potrafili skierować piłki do siatki. W 75 min po zagraniu D. Grabonia, Sawiński z 14 m trafił w poprzeczkę. W 83 min D. Graboń był sam przed Homą na 8 m i bramkarz Szarotki nie dał się pokonać, podobnie jak w 86 min pewnie chwytając piłkę uderzaną z 3 m przez Bereżańskiego (podawał D. Graboń).