Klub Sportowy Leśnik Baligród ul.Kazimierza Wielkiego 43 38-606 Baligród
KS Lesnik Baligród Ustaw jako stronę startową Dodaj do ulubionych Poleć nas znajomym
Oficjalna Strona Internetowa Klubu Sportowego Leśnik Baligród

                                          Strona Główna    Historia Klubu    Rozgrywki    Archiwum   Forum
.: Sezon 2005/06 :.
Leśnik Baligród-Galicja Cisna 0:3 (0:2)

relacja  Leśnik Baligród - Galicja Cisna
    23 kolejka 2006-05-14
Wyjściowe jedynastki:
Leśnik BaligródP.Łyskanycz - W.Chytła, K.Sidor, K.Graboń, P.Paczkowski - R.Gembuś, D.Graboń, T.Sidor, A.Osiniak - K.Różycki, P.Bereżański,
Zmiany:
Zmiany LeśnikaK.Sidor (45' P.Bryś) D.Graboń (83' M.Ostalecki) P.Bereżański (45' Ł.Buczek)

Galicja Cisna: D.Gierlach - S.Jurczak, W.Szarek, M.Włodarski, M.Sokół - B.Buczek, Ł.Zych, K.Walaszczyk, T.Niżnik - R.Mastaj, S.Rozborski,
Zmiany:
Zmiany LeśnikaB.Buczek (75' J.Wacek) R.Mastaj (85' G.Woźny) S.Rozborski (75' G.Kwiatkowski)

Sędziowali Maciej Błachaniec oraz Józef Krzysztyński, Krzysztof Pudło z Krosna

Gole
1 R.Mastaj (13), 2 Ł.Zych (15), 3 K.Walaszczyk (46),

Żółta kartka K.Sidor, P.Paczkowski, -
Czerwona kartkaT.Sidor(20), -
Widzów 250
W derbach Bieszczadów dojrzalsza piłkarsko Galicja była również skuteczna. Goście od 20 minuty grali z przewagą jednego zawodnika, bo T. Sidor został ukarany czerwoną kartką za faul na Walaszczyku. Leśnik nie zagrał zbyt dobrze.
Po wyrównanym początku Galicja szybko zdobyła dwa gole. Najpierw Rozborski wyszedł sam przed bramkarza Leśnika i po strzale w tzw. długi róg piłka trafiła w słupek, a skutecznie z 6 m dobił Mastaj. Gospodarze mieli pretensje do arbitrów, że nie sygnalizowali pozycji spalonej Rozborskiego. Dwie minuty później prosty błąd popełnił Łyskanycz, który nie opanował piłki po płaskim strzale z rzutu wolnego (17 m) Zycha. W I połowie Leśnik ani raz nie zagroził poważniej bramce Gierlacha. Natomiast lider z Cisnej miał jeszcze okazje. W 25 min strzelał z 9 m Niżnik i piłka przeleciała koło słupka. Pięć minut później Walaszczyk przestrzelił z 14 m, a w 34 min Niżnik z wolnego (17 m) trafił w stojących w murze zawodników Leśnika.
Galicja tuż po rozpoczęciu drugiej części gry zdobyła trzeciego gola po szybkim ataku i wycofaniu z 5 m piłki przez Rozborskiego na 16 m do Walaszczyka, który półgórną piłką z 16 m nie dał szans bramkarzowi miejscowych. Leśnik rzucił się do ataków, zaczął przeważać, a Galicja czyhała na kontrataki. Mimo, iż gospodarze grali w dziesięciu spisywali się lepiej niż w pełnym składzie. Gospodarze zaangażowali się w akcje ofensywne, a Galicja czyhała na kontrataki. W 61 min po strzale Walaszczyka z wolnego (22 m) piłka trafiła w poprzeczkę. W 75 min po zagraniu z rogu, Zycha z 7m posłał piłkę pod poprzeczkę, ale Łyskanycz zdołał wybić piłkę poza linię końcową boiska. Dwie minuty później po podaniu Walaszczyka, Mastaj z 5 m nie trafił w bramkę. Natomiast w 87 min Walaszczyk, wychodząc na czystą pozycję, strzelał z 9 m, ale Łyskanycz obronił. W 90 min Paczkowski był sam przed bramkarzem w polu karnym, został sfaulowany, ale sędzia nie podyktował "jedenastki". Po zagraniu z rogu, Ł. Buczek trafił w ostatnich sekundach meczu w słupek.
valid-xhtml10 Copyright © pjanek 2004-2018 valid-css