Klub Sportowy Leśnik Baligród ul.Kazimierza Wielkiego 43 38-606 Baligród
KS Lesnik Baligród Ustaw jako stronę startową Dodaj do ulubionych Poleć nas znajomym
Oficjalna Strona Internetowa Klubu Sportowego Leśnik Baligród

                                          Strona Główna    Historia Klubu    Rozgrywki    Archiwum   Forum
.: Sezon 2004/05 :.
LKS Zarszyn-Leśnik Baligród 0:1 (0:0)

relacja  LKS Zarszyn - Leśnik Baligród
    7 kolejka 2004-09-19
Wyjściowe jedynastki:
LKS Zarszyn: Z.Haduch - B.Smolik, P.Stefanowski, D.Hodyr, A.Stępień - D.Jęczkowski, E.Latusek, Ł.Wacławski, A.Kłodowski - Ł.Buczek, P.Spaliński,
Zmiany:
Zmiany LeśnikaD.Jęczkowski (65' R.Szybka) Ł.Buczek (77' M.Toczek) P.Spaliński (86' B.Adamski)

Leśnik Baligród P.Łyskanycz - A.Majer, W.Piechnik, K.Graboń, W.Chytła - P.Paczkowski, R.Gembuś, T.Sidor, D.Kaczmar - P.Bereżański, P.Miller,
Zmiany:
Zmiany LeśnikaT.Sidor (77' P.Lasek) D.Kaczmar (89' Ł.Biłas) P.Bereżański (62' S.Rachwał)

Sędziowali Zajac oraz Milan Halko, Josef Koyal z Presoya (Słowacja)

Gole 1 T.Sidor (73 z karnego)

Żółta kartka B.Smolik, R.Szybka, - A.Majer, - W.Piechnik, - P.Bereżański, - S.Rachwał,

Widzów: 200
Sensacyjne zwycięstwo odnieśli piłkarze Leśnika, którzy szczególnie w II połowie - byli zespołem lepszym. Gospodarze przegrali pierwszy mecz w tym sezonie po kiepskiej grze. Prezes LKS Zarszyn Wojciech Forys uznał, że był to najsłabszy mecz w rundzie, a symptomy kryzysu widać było już w po przednim spotkaniu z Galicją.
Mecz stał na dobrym poziomie. Emocji nie brakowało. W I połowie, wyrównanej i za ciętej, piłkarze grali głównie w środku boiska. W 32 min strzał Wacławskiego w polu karnym zablokowali obrońcy Leśnika, a cztery minuty później po uderzeniu Kłodowskiego z wolnego, Łyskanycz w ładnym stylu odbił piłkę, próbował jeszcze dobijać Spaliński. W 37 min po centrze z prawej strony Smolika, Jęczkowski zbyt lekko uderzył piłkę, by mógł mieć problem z jej opanowaniem Łyskanycz. Znacznie groźniejsze były jednak akcje Leśnika, który w samej końcówce mógł objąć prowadzenie. W 44 min po zagraniu z lewej strony boiska Sidora, z bliska strzelał głową Bereżański i Z. Haduch we wspaniałym stylu odbił piłkę na róg. Kilkanaście sekund później bramkarz Zarszyna popełnił jednak fatalny błąd, wypuszczając piłkę z rąk po zagraniu z rogu R. Gembusia. Futbolówkę zdołał wybić kapitan drużyny Andrzej Stępień.
II połowa rozpoczęła się od ataków Zarszyna i w 48 min Latusek ładnie uderzał z lewej strony pola karnego, ale piłkę zablokowali obrońcy Leśnika. W natychmiastowym kontrataku gości, strzelał Sidor, ale Haduch znów pewnie obronił. W 52 min przyjezdni mogli prowadzić, ale Bereżański, który popisał się pięknym strzałem, minimalnie chybił. W 61 min po składnej akcji Leśnika, strzelał Kaczmar, ale Haduch zdążył odbić piłkę. Leśnik poczynał sobie coraz lepiej, ich akcje były groźniejsze. Gospodarze w tej części gry tylko w 66 min mogli zdobyć gola po strzale z wolnego Stefanowskiego, ale Łyskanycz pewnie chwycił piłkę, którą mógł ułamek sekundy wcześniej skierować głową do siatki Buczek. Losy meczu rozstrzygnęły się w 73 min. kiedy w polu karnym Szybka sfaulował Rachwała i sędzia wskazał na rzut karny. Pewnym egzekutorem "jedenastki" był Tomasz Sidor. Po utracie gola Zarszyn próbował atakować, ale czynił to bardzo nieudolnie. W zasadzie gospodarze nie przeprowadzili ani jednej składnej, groźnej akcji, zakończonej strzałem. Nie można im było odmówić ambicji, woli walki, ale wszystkie próby odmienienia losów meczów spełzły na niczym ze względu na niedokładne podania piłki, granie na kilku metrach kwadratowych zamiast próbować szans w szerokim rozgrywaniu bokami. Natomiast coraz lepiej poczynał sobie Leśnik. W 79 min bardzo dobrej okazji nie wykorzystał Paczkowski, a trzy minuty później Rachwał. Natomiast w 83 min po uderzeniu Paczkowskiego piłka trafiła w słupek. Remis dla gospodarzy mógł uratować w 87 min Adamski, po którego strzale Łyskanyczowi nieco odskoczyła piłka, a Stefanowski nie zdążył jej dopaść, bo bramkarz Leśnika natychmiast naprawił swój błąd.
valid-xhtml10 Copyright © pjanek 2004-2018 valid-css