Klub Sportowy Leśnik Baligród ul.Kazimierza Wielkiego 43 38-606 Baligród
KS Lesnik Baligród Ustaw jako stronę startową Dodaj do ulubionych Poleć nas znajomym
Oficjalna Strona Internetowa Klubu Sportowego Leśnik Baligród

Strona Główna    Historia Klubu    Rozgrywki    Archiwum   Forum
.: Sezon 2015/16 :.
Cosmos Nowotaniec-Leśnik Baligród 2:5 (1:4)

relacja  Cosmos Nowotaniec - Leśnik Baligród
    30 kolejka 2008-06-22
Wyjściowe jedynastki:
Cosmos Nowotaniec: M.Janiec - G.Adamski, K.Tutak, T.Kociuba, K.Steliga - P.Majka, B.Adamski, A.Kłodowski, P.Spaliński - A.Bednarczyk, M.Szatkowski,
Zmiany:
Zmiany LeśnikaG.Adamski (39' M.Król) T.Kociuba (45' T.Jasiński) A.Kłodowski (63' D.Krzywiński) M.Szatkowski (45' K.Stapiński)

Leśnik Baligród P.Łyskanycz - P.Paczkowski, W.Chytła, M.Ostalecki, M.Kowalik - R.Gembuś, M.Gembuś, A.Osiniak, K.Różycki - W.Tarnolicki, M.Biłas,
Zmiany:
Zmiany LeśnikaA.Osiniak (77' P.Świetlicki)

Sędziowali Grzegorz Żurawski oraz Janusz Solecki, Jan Aszkiar z Krosno

Gole 1 M.Biłas (10), 2 M.Biłas (12), 3 R.Gembuś (14), 4 W.Tarnolicki (43 z karnego) 5 A.Osiniak (67 z karnego)
1 M.Szatkowski (37), 2 B.Adamski (89),

Żółta kartka P.Spaliński, P.Spaliński, A.Bednarczyk, K.Stapiński, - M.Ostalecki,
Czerwona kartkaP.Spaliński(73),
Widzów: 100

Twierdza Nowotaniec zdobyta!

Cosmos, rewelacyjny beniaminek, wicemistrz ligi, przegrał pierwszy mecz na swoim boisku po dwóch sezonach. Twierdzę Nowotaniec zdobył Leśnik, który ostatnio przegrał siedem meczów z rzędu! Dobrą grą i skutecznością piłkarze Leśnika zaskoczyli nawet prezesa klubu. - Przegrałbym każde pieniądze, gdyby ktoś powiedział, że wygramy w Nowotańcu, — powiedział Krzysztof Chytła. Trudno się dziwić prezesowi, skoro drużyna znów była osłabiona tym razem brakiem Dariusza i Krzysztofa Graboniów (wesele w rodzinie), znów zagrała trochę w eksperymentalnym ustawieniu (pierwszy mecz na prawej obronie zagrał Marcin Kowalik), a na ławce rezerwowych był tylko jeden zawodnik. A mogło być jeszcze bardziej okazałe zwycięstwo, bo goście byli bliscy zdobycia tylko w I połowie 7 - 8 goli.
Gospodarze zaczęli mecz dobrze, ofensywnie, zdecydowanie zaatakowali i wydawało się, że zdobycie gola to tylko kwestia czasu. Bramkę Leśnika ostrzelał m.in. Piotr Spaliński, ale bez efektu. To jednak Leśnik zadał trzy ciosy W niespełna 5 minut, wprowadzając w konsternację ekipę Cosmosu i kibiców na trybunach. Dwa pierwsze gole zdobył junior Mateusz Bilas. Po tym nokaucie Cosmos w I połowie już się me podniósł, mimo iż zdobył gola. Leśnik zaczął dyktować warunki gry i mógł zdobyć kolejne bramki. W 22 min strzał Adama Osiniaka z 20 m Mateusz Janiec przerzucił nad poprzeczką Minutę później po centrze z rogu Osiniaka, minimalnie niecelnie strzelał Marcia Kowalik. W 25 min po centrze Biłasa z prawej strony, Kamil Różycki trafił w poprzeczkę. Dwie minuty później Osiniak przestrzelił, a w 35 min Biłas trafił w boczną siatkę.
Po przerwie Cosmos poderwał się do walki, zaatakował bardziej zdecydowanie i osiągnął sporą przewagę. Kotłowało się pod bramką Jana Łyskanycza. Wrzutki na pole karne, strzały były albo minimalnie niecelne, albo blokowane przez zawodników Leśnika. W 54 min Krystian Stapiński zdobył gola, ale sędzia boczny Janusz Solecki zasygnalizował pozycję spaloną i bramka nie została uznana, co wywołało protesty W drużynie Cosmosu. W 60 min Spaliński trafił w poprzeczkę. Mimo przewagi gospodarzom nie udało się zdobyć gola. Leśnik wyprowadzał groźne kontrataki. W 58 min po strzale Osiniaka, Janiec wybił piłkę na róg, a w 62 min obronił mocny strzał Osiniaka. Strata piątego gola znów podłamała Cosmos. Leśnik przeprowadzał składne, szybkie akcie, a dobra gra drugiej linii gości była kluczem do sukcesu. Absorbował obronę gospodarzy Witold Tarnolicki. W 71 min Różycki zakręcił obrońcami Cosmosu. strzelił z ostrego kąta, ale Janiec zdołał odbić piłkę. Minutę później po zagraniu z prawej strony Osiniaka, znów Różycki szarżował w polu karnym. Tym razem piłka przeleciała tuż koło słupka. W 78 min po strzale Roberta Gembusia, bramkarz gospodarzy przerzucił piłkę nad poprzeczką. Cosmos próbował jeszcze zdobyć gola, co mu się w końcówce, udało po bardzo efektownym strzale Bartosza Adamskiego. Wcześniej (80 min) po strzale Stapińskiego, Łyskanycz odbił piłkę, a w 85 min Paweł Majka z dystansu trafił w poprzeczkę.

Jak padły gole

0-1 Po strzale Kamila Różyc kiego piłka odbiła się od słupka, przejął ją Witold Tarnolicki, zagrał na środek pola karnego, a Mateusz Biłas skierował futbolówkę do siatki.

0-2 Po zagraniu Kamila Różyckiego, Adam Osiniak przepuścił piłkę do nadbiegającego z prawej strony Mateusza Błiasa, który wpadła w pale karne i strzałem z około 15 rn pokonał Mateusza Jańca.

0-3 Maciej Gembuś podał do Witolda Tarnolickiego, ten zgrał piłkę na 6 metr do Roberta Gembusia i grający trener Leśnika strzałem pod poprzeczkę nie dał szans na obronę bramkarzowi.

1-3 Po podaniu Piotra Spa1ińskiego, Michał Szatkowski wpadł w pole karne, wygrał pojedynek z Marcinem Kawalikiem i strzałem z 13 m zaskoczył Jana Łyskanycza.

1-4 Piotr Paczkowski dalekim podaniem uruchomił szybkiego Kamila Różyckiego, którego w polu karnym sfaulował Marcin Król. Rzut karny pewnie wykorzystał Witold Tarnolicki

1-5 Krzysztof Tutak sfaulował w potu karnym Roberta Gembusia. „Jedenastkę” bardzo pewnie zamienił na gola Adam Osiniak.

2-5 Bartosz Adamski zdobył bardza efektownego gola. Na prawej stronie boiska (około 25 m) lewą nogą tak zakręcił piłkę, że wpadła przy samym słupku do bramki.