Klub Sportowy Leśnik Baligród ul.Kazimierza Wielkiego 43 38-606 Baligród
KS Lesnik Baligród Ustaw jako stronę startową Dodaj do ulubionych Poleć nas znajomym
Oficjalna Strona Internetowa Klubu Sportowego Leśnik Baligród

Strona Główna    Historia Klubu    Rozgrywki    Archiwum   Forum
.: Sezon 2015/16 :.
Rafineria-Czarni Jasło-Leśnik Baligród 2:1 (0:0)

relacja  Rafineria-Czarni Jasło - Leśnik Baligród
    26 kolejka 2008-05-25
Wyjściowe jedynastki:
Rafineria-Czarni Jasło: A.Borkowski - B.Żuławski, P.Chrząszcz, D.Myśliwiec, Ł.Dedo - G.Munia, R.Guzik, D.Bernacki, J.Twardzik - M.Stachaczyński, D.Tłuściak,
Zmiany:
Zmiany LeśnikaG.Munia (60' S.Sienicki) R.Guzik (65' A.Semla) J.Twardzik (84' D.Czaja) M.Stachaczyński (70' P.Kasprzyk)

Leśnik Baligród J.Luludis - P.Paczkowski, W.Chytła, K.Graboń, M.Ostalecki - R.Gembuś, D.Graboń, A.Osiniak, M.Sadowski - K.Różycki, W.Tarnolicki,
Zmiany:
Zmiany LeśnikaP.Paczkowski (89' M.Kowalik) M.Sadowski (73' P.Świetlicki)

Sędziowali Bartosz Żyłka oraz Ryszard Gosztyła, Tomasz Geldner z Sanoka

Gole 1 W.Tarnolicki (65),
1 D.Tłuściak (67), 2 D.Tłuściak (80),

Żółta kartka D.Bernacki, - P.Paczkowski, - K.Graboń, - P.Świetlicki,

Widzów: 400
Tym zwycięstwem Czarni zapewnili sobie na 4 kolejki przed końcem rozgrywek awans do IV ligi, do której wracają po dwóch sezonach. Mecz lidera z wiceliderem przejdzie do historii też z powodu mnóstwa nie wykorzystanych sytuacji podbramkowych- Czarnych oraz pięknego gola Witolda Tarnolickiego. Była to zarazem 19 bramka lidera klasyfikacji najlepszych strzelców.
Czarni przeważali od początku, ale nie wykorzystali w I połowie 9. okazji do zdobycia goli Najczęściej (5 razy) niepokoił obronę Leśnika Michał Stachaczyński. Bardzo aktywny napastnik Czarnych nie mógł trafić w bramkę: w 13 min po strzale głową piłka przeleciała koło słupka; w 20 min po mocnym strzale nogą, zakręcona piłka otarła się o nogi zawodników Leśnika i wyszła na róg; w 21 min Dariusz Bernacki wycofał piłkę na 17 m, a Stachaczyński piękną przewrotką posłał piłkę tuż nad poprzeczką; w 35 min naciskany przez Krzysztofa Grabonia w polu karnym oddał strzał, ale Janis Luludis odbił piłkę na róg; w 36 min – po zagraniu Rafała Guzika - strzelał z kilkunastu metrów i piłka przeleciała tuż koło słupka. Natomiast w 27 min po akcji Stachaczyńskiego z połowy boiska i przerzucie piłki na lewą stronę pola karnego, Łukasz Dedo nie trafił w bramkę. Drugi z napastników Czarnych Damian Tłuściak ostro strzelał w 14 min (piłka koło słupka), a po uderzeniu piłki głową w 18 mm, futbolówkę chwycił Luludis.
W 15 min Krzysztof Graboń sfaulował z boku pola karnego Grzegorza Munię. Z rzutu wolnego wrzucał piłkę Jarosław Twardzik. Pod bramką Leśnika zakotłowało się. Odbijana i dobijana piłka latała między słupkami, poprzeczką a murawą. Sędzia stwierdził, że futbolówka przekroczyła linię bramkową i uznał gola dla Czarnych, ale po protestach piłkarzy Leśnika i konsultacji z asystentem liniowym Tomaszem Geldnerem, zmienił zdanie. Podobne jak arbiter, me było jednomyślności wśród oglądających czy piłka była już za linią bramkową czy nie. - Gola nie było. Stałem na wysokości linii końcowej boiska - powiedział po meczu prezes Czarnych Marcin Węgrzyn.
Leśnik grał defensywnie i w zasadzie sporadyczne akcje kończyły się przed polem karnym Czarnych. W I połowie mogło być groźnie jedynie dwukrotnie, gdyby w 33 min po zagraniu Tarnolickiego, Kamil Różycki lepiej przyjął piłkę oraz w 43 min (po podaniu Roberta Gembusia do Tarnolickiego).
Po przerwie Leśnik wyprowadził pierwszy groźny kontratak w 50 min i omal nie zdobył gola. Przed ogromną szansą w polu karnym stanęli Tarnolicki i Różycki, ale Artur Borkowski udanymi interwencjami zażegnał niebezpieczeństwo. Dziesięć minut później po kolejnej kontrze i kapitalnym strzale Tarnolickiego, goście bardzo spontanicznie fetowali gola. Czarni zabrali się ze zdwojoną siłą do roboty i bardzo szybko wyrównali. Trener Marek Dyląg wprowadził w odstępach 5 - minutowych trzech nowych graczy, W tym tak doświadczonych jak Andrzeja Semlę czy Pawła Kasprzyka. Akcje Czarnych zaczęły być płynniejsze i dokładniejsze. Profesjonalizm Kasprzyka był szczególnie widoczny przy zwycięskiej bramce. Sam też mógł zdobyć gola w przedłużonym czasie gry, ale techniczny strzał okazał się minimalnie niecelny. Czarni mogli wygrać wyżej, ale m.in. w 75 min strzał Daniela Myśliwca obronił Luludis, który również dobrze spisał się po uderzeniu Semil z wolnego (86 min). W 87 min Dedo zagrał do Daniela Czaji, który znalazł się sam w polu karnym, ale bramkarz Leśnika był szybszy. Ostro strzelał też, minimalnie niecelnie, Myśliwiec (90+1). Leśnik sporadycznie próbował wyprowadzić kontrataki, ale bez powodzenia.\Przed meczem poseł Stanisław Zając wręczył Anatolowi Nowosielskiemu puchar z okazji 40 – lecia pracy trenerskiej.

Jak padły gole
0-1 Jarosław Twardzik dotknął piłkę ręką pół metra przed linią pola karnego.
rzutu wolnego precyzyjnie i mocno uderzył Witold Tarnolicki. Piłka przeleciała obok stojących w murze zawodników Czarnych i Artur Borkowski był bez szans na obronę.
1-1 Po podaniu Łukasza Dedy, Damian Tiuściak wpadł w pole karne i lewą nogą uderzył
tzw. długi róg bramki obok interweniującego Janisa Łuludisa.
2-1 Po prostopadłym podaniu Pawła Kasprzyka, Damian Tłuściak wyszedł na czystą pozycję i strzałem z 14 m pokonał bramkarza Leśnika.