Klub Sportowy Leśnik Baligród ul.Kazimierza Wielkiego 43 38-606 Baligród
KS Lesnik Baligród Ustaw jako stronę startową Dodaj do ulubionych Poleć nas znajomym
Oficjalna Strona Internetowa Klubu Sportowego Leśnik Baligród

                                          Strona Główna    Historia Klubu    Rozgrywki    Archiwum   Forum
.: Sezon 2015/16 :.
Nafta Jedlicze-Leśnik Baligród 4:0 (1:0)

relacja  Nafta Jedlicze - Leśnik Baligród
    22 kolejka 2008-05-04
Wyjściowe jedynastki:
Nafta Jedlicze: M.Nowak - W.Błażejowski, S.Szurek, W.Wierdak, T.Wiśniewski II - Ł.Longawa, B.Smosna, M.Guzik, K.Gębarowski - R.Cionek, F.Husak,
Zmiany:
Zmiany LeśnikaF.Husak (77' S.Janocha)

Leśnik Baligród J.Luludis - P.Paczkowski, K.Graboń, M.Ostalecki, M.Sadowski - R.Gembuś, A.Sawiński, M.Kowalik, K.Różycki - W.Tarnolicki, P.Świetlicki,
Zmiany:
Zmiany LeśnikaM.Sadowski (77' P.Szybowski) P.Świetlicki (45' G.Janków)

Sędziowali Piotr Garbiński oraz Michał Siwak, Mariusz Grela z Brzozów

Gole
1 R.Cionek (21), 2 W.Wierdak (53), 3 F.Husak (70), 4 K.Gębarowski (80),

Żółta kartka W.Wierdak, R.Cionek, - P.Paczkowski, - W.Tarnolicki,

Widzów: 100
Sensacja w Jedliczu! Broniąca się przed spadkiem Nafta rozgromiła wicelidera z Baligrodu, który wygrał cztery poprzednie mecze. Na boisku nie było widać różnicy punktowej dzielącej obie drużyny w tabeli. Leśnika częściowo usprawiedliwia niepełny skład. Dwie asysty i gola zapisał na swoim koncie Krystian Gębarowski.
Przy całym szacunku dla Nafty, nie przystoi drużynie zajmującej drugie miejsce w tabeli ani razu nie zagrozić w I połowie bramce Mirosława Nowaka. Bramkarz Nafty miał raz kontakt z piłką po strzale z rzutu wolnego (30 m) Piotra Paczkowskiego i to prosto w ręce golkipera gospodarzy. Nafta, która znalazła się w strefie drużyn zagrożonych spadkiem, zmobilizowała się na mecz z Leśnikiem. Podopieczni trenera Wojciecha Hejnara pokazali charakter, walczyli i przede wszystkim trafiali w bramkę. Mogli nawet wygrać wyżej. Już w 1 min Wojciech Błażejowski mógł zdobyć gola, ale uderzył piłkę z około 11 metrów zbyt słabo, aby zaskoczyć Janisa Luludisa. Gospodarze objęli prowadzenie po zagraniu Krystiana Gębarowskiego i strzale głową Roberta Cionka z 6 metrów. Przy drugim golu tym razem Gębarowski zagrywał z rogu, a strzałem z 15 metrów Wojciech Wierdak przelobował bramkarza. W 60 min strzał Frantiska Husaka z 10 m zablokował jeden z obrońców Leśnika. Trzeciego goła gospodarze zdobyli po podaniu Cionka do Husaka, który znalazł się sam przed bramkarzem i pokonał Luludisa.
Goście w II połowie wyprowadzili jedynie dwa groźne kontrataki, z których mógł zdobyć gole. W 74 min Robert Gembuś z 7 metrów nie trafił do pustej bramki, posyłając piłkę nad poprzeczką. Cztery minuty później lider klasyfikacji strzelców Witold Taniolicki ładnie uderzał z 13 m, ale Nowak nie dał się zaskoczyć i zdołał wybić piłkę w pole gry.
Nafta zdobyła czwartego gola po kontrataku i podaniu Szymona Janochy do Gębarowskiego, który płaskim strzałem z 16 m pokonał Luludisa. Trzy minuty później bramkarz Leśnika obronił strzał Marcina Guzika z 10 metrów.
Sukces Nafty jest tym cenniejszy, że zespół jedlicki ma kłopoty kadrowe. W meczu grało dwóch juniorów (Tomasz Wiśniowski, Łukasz Longawa). Nie grał Konrad Uliasz, który ma złamaną nogę.
valid-xhtml10 Copyright © pjanek 2004-2018 valid-css