Klub Sportowy Leśnik Baligród ul.Kazimierza Wielkiego 43 38-606 Baligród
KS Lesnik Baligród Ustaw jako stronę startową Dodaj do ulubionych Poleć nas znajomym

Wyjściowe jedynastki:
Leśnik BaligródP.Łyskanycz - P.Paczkowski, K.Graboń, M.Ostalecki, M.Sadowski - A.Osiniak, R.Gembuś, M.Gembuś, D.Graboń - W.Tarnolicki, K.Różycki,
Zmiany:
Zmiany LeśnikaM.Sadowski (60' A.Sawiński) A.Osiniak (85' M.Biłas)

Sanovia Lesko: D.Barbara - G.Klaczak, B.Czenczek, K.Fuclak, M.Tylka - A.Niedziocha, D.Ochmański, J.Zięba, Ł.Sowa - M.Czenczek, S.Biesiada,
Zmiany:
Zmiany LeśnikaD.Ochmański (60' R.Paszkowski) J.Zięba (68' P.Lasek)

Sędziowali Mirosław Guzik oraz Dawid Wierdak, Hubert Lenik z Krosna

Gole 1 W.Tarnolicki (8), 2 M.Gembuś (53 z karnego)

Żółta kartka D.Graboń, W.Tarnolicki, - D.Barbara, B.Czenczek, A.Niedziocha, R.Paszkowski,
Czerwona kartka - B.Czenczek(89), P.Czenczek(0),
Widzów: 200
Emocjonujące derby bieszczadzkie. Zawodnicy obu drużyn znają się doskonale. Kilku obecnych graczy Leśnika wcześniej występowało w barwach Sanoyii m.in. obaj strzelcy goli dla gospodarzy. Miejscowi szybko objęli prowadzenie. Po centrze Z wolnego zza narożnika poła karnego Dariusza Grabonia, Witold Tarnolicki pokonał debiutującego w barwach Sanovi Damiana Barbarę, pozyskanego z Iglopolu Dębica. Jeżeli jesteśmy przy debiutach, to w seniorach Leśnika ostatnie 5 minut meczu zagrał Mateusz Biłas. Sanovia mogła szybko wyrównać. W 2 min Marcin Czenczek znalazł się sam przed bramkarzem Leśnika, ale Paweł Łyskanycz końcem buta zdołał wybić piłkę. Goście zaatakowali i mieli kilka okazji podbramkowych. Leśnik umiejętnie wybijał z rytmu Sanovię. W 38 min mogło być 2-0, ale Tarnolicki z 14 m, będąc sam przed Barbarą, nie trafił w bramkę. Sanovia przeważała do końca I połowy. To jednak goście zdobyli drugiego gola. W szybkim kontrataku Adam Osiniak został sfaulowany w polu karnym przez Barbarę i sędzia podyktował rzut karny. Rozgrzewający się za bramką rezerwowy zawodnik Sanovi Piotr Czenczek kwestionował orzeczenie arbitra i zobaczył czerwoną kartkę. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Maciej Gembuś, do niedawna jeszcze zawodnik Sanovi. Po przerwie Leśnik zagrał lepiej niż w pierwszych 45 minutach. Jednak Sanovia wyprowadzała szybkie ataki i w 78 min Marcin Czenczek znów zmarnował doskonałą okazję. Zawodnik gości był sam na 12 m przed bramkarzem, ale nie trafił w bramkę. W końcówce gospodarze mogli podwyższyć wynik. W 80 min po dośrodkowaniu D. Grabonia i odegraniu przez Piotra Paczkowskiego, M. Gembuś z 5 m trafił w środek bramki i Barbara obronił. Natomiast W 83 min po strzale Andrzeja Niedziochy z 23 m, Łyskanycz z trudem obronił. Goście dążyli do wyrównania i w 87 min Rafał Paszkowski po minięciu dwóch zawodników Leśnika, strzelił z 12 m, ale Łyskanycz zdołał odbić piłkę na róg. Niezadowoleni z decyzji arbitrów byli kibice Sanovi. Po meczu interweniowała policja. Zarząd Leśnika po oszacowaniu szkód wyrządzonych przez szalikowców Sanovi w jednym z sektorów nie wyklucza, że będzie domagał się odszkodowania od Sanovi, która identyfikuje się z grupą fanów.