Klub Sportowy Leśnik Baligród ul.Kazimierza Wielkiego 43 38-606 Baligród
KS Lesnik Baligród Ustaw jako stronę startową Dodaj do ulubionych Poleć nas znajomym
Oficjalna Strona Internetowa Klubu Sportowego Leśnik Baligród

Strona Główna    Historia Klubu    Rozgrywki    Archiwum   Forum
.: Sezon 2015/16 :.
Leśnik Baligród-Cosmos Nowotaniec 3:2 (1:0)

relacja  Leśnik Baligród - Cosmos Nowotaniec
    15 kolejka 2007-11-10
Wyjściowe jedynastki:
Leśnik BaligródJ.Luludis - K.Gierula, W.Chytła, K.Demkowski, T.Sidor - A.Sawiński, R.Gembuś, M.Gembuś, A.Osiniak - K.Różycki, P.Bereżański,
Zmiany:
Zmiany LeśnikaJ.Luludis (45' P.Łyskanycz) T.Sidor (45' M.Sadowski) K.Różycki (60' P.Paczkowski) P.Bereżański (70' W.Tarnolicki)

Cosmos Nowotaniec: W.Kozimor - P.Spaliński, T.Kociuba, G.Adamski, A.Kłodowski - K.Piotrowski, M.Szatkowski, P.Laskowski, P.Majka - B.Adamski, K.Stapiński,
Zmiany:
Zmiany LeśnikaM.Szatkowski (85' T.Jasiński) B.Adamski (64' J.Sieradzki (89' K.Stapiński (57' R.Pieszczoch)

Sędziowali Tomasz Podlasek oraz Łukasz Pilch, Tomasz Szewczyk z Dębica

Gole 1 M.Gembuś (13), 2 A.Osiniak (49), 3 W.Tarnolicki (88),
1 P.Laskowski (81), 2 R.Pieszczoch (90),

Żółta kartka M.Gembuś, - A.Kłodowski, P.Laskowski, J.Sieradzki, J.Sieradzki,
Czerwona kartka - K.Piotrowski(78), J.Sieradzki(0),
Widzów: 50
Cosmos obudził się dopiero po przerwie, ale na szczęście dla gospodarzy w bramce stał już rutynowany Łyskanycz.
Na początku inicjatywa należała do "leśników", jednak oprócz strzelonego gola gospodarze niewiele mogli zdziałać w trudnych warunkach na murawie (zamieć). Natomiast przyjezdni oddali pierwszy strzał dopiero w 12 mm: z ostrego kąta Stapiński posłał piłkę nad poprzeczką. Ten zawodnik jeszcze kilka razy wyrywał się do przodu, jednak po dania od kolegów wyraźnie go omijały W 24 min, po wolnym Chytły z połowy boiska, w „długi” róg uderzył Sawiński, lecz Kozimor złapał piłkę.
Po przerwie, gdy już się wypogodziło, przyspieszyli goście. W 55 min po podaniu w „piątkę” od Piotrowskiego, Łyskanycz uprzedził Szatkowskiego. W 65 min znów popisał się bramkarz Leśnika, broniąc kąśliwy strzał. Minutę później ponownie udanie interweniował po mocnym uderzeniu Sieradzkiego, którego wejście, podobnie jak z drugiej strony Tarnolickiego, wyraźnie ożywiło grę. Zaraz potem w słupek trafił Szatkowski. Najdogodniejszą okazję na nawiązanie kontaktu bramkowego przyjezdni zmarnowali w 76 min. Majka podał do Kłodowskiego, ten na bok w „szesnastkę”, a tam - z kilim metrów - Pieszczoch sobie tylko znanym sposobem przerzucił piłkę nad poprzeczką.
W 77 min Cosmos stracił pierwszego zawodnika: samotnie atakującego Tarnolickiego podciął Piotrowski i musiał opuścić boisko. Za krytykowanie poczynań sędziego przed samym końcem dołączył do niego grający trener Sieradzki. W międzyczasie, w 86 min, po szybkim ataku gospodarzy Sadowski trafił w obrońcę, odbitkę Paczkowskiego nogami odbił Kozimor, który jeszcze, w ten sam sposób, poradził sobie z natychmiastowym strzałem z ostrego kąta Sawińskiego.

Jak padły gole?
1-0 W gęstwinie śnieżycy w pole karne udanie wrzucił piłkę Paweł Bereżański, a do siatki skierował ją Maciej Gębuś.

2-0 Robert Gębuś odegrał piłkę na lewo do Adama Osiniaka, który uderzył zza narożnika pola karnego, a bramkarz Waldemar Kozimor wpuścił ja do siatki pod rękami

2-1 W zamieszaniu w polu karnym najprzytomniej zachował się Piotr Laskowski, który pchnął piłkę w kierunku bramki. Futbolówka potoczyła się wzdłuż linii bramkowej i ku zaskoczeniu bramkarza zatrzepotała w siatce.

3-1 Po szybkim ataku prawą stroną Marcin Sadowisk podał do Piotra Paczkowskiego, ten posłał piłkę po skosie w słupek, a gdy ta, po odbiciu, stanęła w błocie, z bliska formalności dopełnił Witold Tarnolicki.

3-2 Z rzutu wolnego dośrodkował Piotr Laskowski, a piłkę do siatki posłał Robert Pieszczoch.