Klub Sportowy Leśnik Baligród ul.Kazimierza Wielkiego 43 38-606 Baligród
KS Lesnik Baligród Ustaw jako stronę startową Dodaj do ulubionych Poleć nas znajomym
Oficjalna Strona Internetowa Klubu Sportowego Leśnik Baligród

Strona Główna    Historia Klubu    Rozgrywki    Archiwum   Forum
.: Sezon 2015/16 :.
Leśnik Baligród-Rafineria-Czarni Jasło 0:3 (0:2)

relacja  Leśnik Baligród - Rafineria-Czarni Jasło
    11 kolejka 2007-10-14
Wyjściowe jedynastki:
Leśnik BaligródJ.Luludis - M.Ostalecki, P.Paczkowski, W.Chytła, K.Graboń - A.Osiniak, R.Gembuś, M.Gembuś, T.Sidor - W.Tarnolicki, K.Różycki,
Zmiany:
Zmiany LeśnikaM.Ostalecki (80' A.Sawiński) M.Gembuś (45' K.Gierula) T.Sidor (70' P.Bereżański)

Rafineria-Czarni Jasło: A.Borkowski - B.Żuławski, P.Chrząszcz, T.Poncak, Ł.Dedo - R.Guzik, L.Lićko, J.Twardzik, A.Semla - P.Kasprzyk, S.Sienicki,
Zmiany:
Zmiany LeśnikaL.Lićko (83' A.Dubiel) A.Semla (57' R.Koscelnik) S.Sienicki (74' A.Żurad)

Sędziowali Grzegorz Żurawski oraz Marek Guzik, Marek Sokół z Krosno

Gole
1 S.Sienicki (17), 2 Ł.Dedo (30 z karnego) 3 J.Twardzik (70),

Żółta kartka W.Chytła, K.Graboń, -
-
Widzów: 100
Mecz na szczycie wicelidera (Leśnik) i lidera (Czarni) zapowiadał się na wielkie widowisko. Był to zarazem udany rewanż jaślan za mecz z poprzedniego sezonu, w którym Leśnik pokonał Czarnych 3-0 i m.in. ta porażka przesądziła o tym, że drużyna Marka Dyląga nie wróciła do IV ligi.
Na początku były to jednak piłkarskie szachy. Leśnik zagrał zbyt bojaźliwie i znacznie gorzej niż w po przednich meczach. Inna rzecz, że Czarni nie pozwalali na zbyt wiele gospodarzom, mieli optyczną przewagę.
Pierwszego gola podopieczni trenera Marka Dyląga zdobyli po pierwszym groźnym strzale. Do zagranej z rogu przez Dedę piłki wyskoczył najwyżej - mający dużo swobody - Sienicki i strzałem głową z 10 m pokonał Luludisa. Nie popisali się w tej sytuacji obrońcy Leśnika, który zagrał w dosyć eksperymentalnym ustawieniu. Nominalny pomocnik Paczkowski grał tym razem na obronie. Dwie minuty po stracie gola Osiniak uderzał z 18 m w tzw. krótki róg, ale Borkowski z trudem "na raty" złapał piłkę. Drugiego gola Czarni zdobyli z rzutu karnego podyktowanego za faul na Twardziku. "Jedenastkę" tradycyjnie pewnie wykorzystał strzałem pod poprzeczkę Dedo. W 36 min gospodarze przeprowadzili groźną akcję. Tarnolicki odegrał piłkę do M. Gembusia, po którego strzale z 16 m piłka ugrzęzła w gąszczu nóg na polu karnym Czarnych. W 43 min Czarni byli bliscy podwyższenia wyniku. Po dośrodkowaniu z lewej strony, Lićko głową przerzucił piłkę nad sobą futbolówka po kunsztownym lobie minęła spojenie słupka z poprzeczką.
Po przerwie Leśnik zagrał nieco lepiej niż w pierwszych 45 minutach. W 58 min po podaniu Ostaleckiego na prawą stronę boiska do Tarnolickiego, grający trener Leśnika strzelał z narożnika pola karnego, ale nie trafił w bramkę. Gospodarze przeprowadzali akcje oskrzydlające, wrzucali piłkę na pole karne, ale po ta kich zagraniach trudno było zaskoczyć Czarnych. Goście kontrolowali sytuację, grali spokojnie i wygrali bardzo pewnie. Trzeciego gola zdobyli po uderzeniu Twardzika z 18 m. Piłki nie opanował Luludis i przepuścił między nogami do bramki. W 87 min mogło być 0-4, ale tym razem Twardzik, który wpadł w pole karne, przestrzelił nad po przeczką.
W Czarnych zadebiutował w V lidze 16 - letni Artur Żurad.